تبلیغات
d> زندگی من - راز 5 دقیقه
زندگی را جشن بگیر.....دیروز رفته است...فردا شاید هرگز نیاید...تنها چیزی که داری همین لحظه ی حال است

در یک پارک زنی با مردی روی نیمکت نشسته بودند و به کودکانی که در حال بازی بودند نگاه میکردند. زن به مرد گفت: پسری که از سرسره بالا میرود پسر من است. مرد در جواب گفت: پسری هم که تاب بازی میکند پسر من است. مرد نگاهی به ساعتش کرد و پسرش را صدا کرد و گفت: وقت رفتن است. پسر با خواهش گفت : پدر فقط 5 دقیقه دیگر .

مرد سرش را تکان داد و قبول کرد . دقایقی گذشت مرد دوباره پسرش را صدا زد و گفت : پسرم 5 دقیقه تمام شد باید برویم. پسر گفت: خواهش میکنم 5 دقیقه دیگر ایندفعه قول میدهم .

مرد لبخندی زد و قبول کرد .

زن رو به مرد کرد وگفت : شما ادم خونسردی هستید ولی فکر نمیکنید پسرتان با این کار لوس میشود .

مرد جواب داد : دو سال پیش یک راننده پسر بزرگم را در حال دوچرخه سواری زیر گرفت و کشت من هیچوقت برای پسر بزرگم وقت کافی نگذاشته بودم و همیشه به خاطر این موضوع غصه میخوردم.

ولی حالا تصمیم گرفته ام این اشتباه را مجددا تکرار نکنم . پسر کوچکم فکر میکند که 5 دقیقه  بیشتر برای بازی کردن وقت دارد  ولی حقیقت ان است که من 5 دقیقه بیشتر وقت دارم تا بازی کردن و شادی او را ببینم .

گاه انقدر غرق مسائل روزمره میشویم که دیگر وقت انرژی فکر و حتی حوصله ی بودن با خانواده را نداریم  روزها و لحظاتی که ممکن است هرگز نتوانیم انها را داشته باشیم که یک روز یک ساعت 10دقیقه و یا 5دقیقه در کنار عزیزان و خانواده بودن میتواند به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل گردد.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 خرداد 1390 توسط رویا شیرین
درباره وبلاگ
انسانیت در عشق مثل خورشید است در مهربانی.....مثل باران و در صداقت مثل چشمه!
انسان های خوب و مهربان ..در فاصله ی بین اشک ها و لبخند های دیگران...در فاصله ی بین نان تا دستان خالی نیازمندان....در شب های تلخ و سرد منتظران خود را پیدا کرده اند....انسان های واقعی به داشتن ها.... به رفتن ها....به رسیدن ها... نمی اندیشند.....زیرا گاهی برای رسیدن نباید رفت....باید ایستاد و امید را بین نا امیدان تقسیم کرد....
پروردگارا به ما توفیقی عطا فرما تا بتوانیم هنر انسانی زیستن را بیاموزیم زیرا زیستن به تنهایی از همه ی جانداران بر می آید...
پروردگارا به ما کمک کن تا انسانیت را در ترازو نگذاریم و به هیچ قیمتی نفروشیم...
به ما کمک کن تا بتوانیم امید را بین خودمان تقسیم کنیم.......
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ